משלימים פערים ומתכוננים לשנה הבאה: הצטרפו לקורסי הקיץ במתמטיקה ובאנגלית

משלימים פערים ומתכוננים לשנה הבאה: הצטרפו לקורסי הקיץ

בגרות במתמטיקה 4 יחידות

איך מצליחים בבגרות 4 יחידות במתמטיקה?

ציון גבוה בבגרות במתמטיקה 4 יחידות בראש ובראשונה מייצר בקרב התלמידים ביטחון עצמי ביכולות שלהם. בנוסף, הוא פותח להם יותר דלתות ומגוון רחב של אפשרויות קבלה ללימודים אקדמיים. האוניברסיטאות והמכללות מעניקות בונוס ב-4 יח"ל מתמטיקה של 12.5 נקודות ובכך משפרות את סיכויי הקבלה של התלמידים. לדוגמה: תלמיד שקיבל ציון 84 במבחן הבגרות במתמטיקה 4 יחידות, יקבל בונוס של 12.5 נקודות והציון הסופי שלו יהיה 96.5.

כדי להצליח בבגרות במתמטיקה 4 יחידות הדבר החשוב ביותר הוא להיעזר בגורם מקצועי שמכיר באופן מקיף את בחינות הבגרות, שיש לו ניסיון רב בהגשת תלמידים לבגרות, שיודע איך להעביר את החומר לתלמיד בצורה שמותאמת לאופן החשיבה של התלמיד ושיודע איך לייצר לתלמיד בטחון עצמי ביכולות שלו. לכן אצלנו במטיק תמצאו רק מורים כאלו. צוות המורים הפרטיים שלנו נבחר בקפידה. הם מיומנים, מקצועיים ובעלי אהבה גדולה למתמטיקה וללימוד. הם לימדו מאות תלמידי תיכון ותלמידי השלמת בגרות במתמטיקה 4 יחידות. הם עברו אצלנו הכשרה מקיפה, כדי להבטיח את ההצלחה של כל תלמיד ותלמידה שמגיעים ללמוד במטיק.
מוזמנים לבקר בעמוד מורה פרטי למתמטיקה, בו תוכלו לבחור את המורה המתאים לכם ולתאם שיעור.

בנוסף, כדי למקסם את הלימוד צריך לתרגל, לתרגל, לתרגל – בעזרת דפי עבודה ומבחני בגרות במתמטיקה 4 יחידות. למבחן הבגרות ניתן להכנס עם מחשבון ועם דף נוסחאות במתמטיקה 4 יחידות. לכן, כשאתם לומדים לבגרות כדאי להשתמש במחשבון, כדי לוודא שאין לכם טעויות חישוב. ובנוסף, כדאי להתרגל לעבוד גם עם דף הנוסחאות לפני המבחן –  כדי לא להעמיס על עצמכם בלזכור נוסחאות, וגם כדי שתגיעו למבחן כבר תכירו את דף הנוסחאות ותדעו בדיוק איפה לחפש את הנוסחה שתעזור לכם.

חדש - חבילת סימולציות לשאלון 481

כדי שתגיעו מוכנים לבגרות, צוות המורים המקצועיים של מטיק כתבו בשבילכם 5 סימולציות לשאלון 481 עם פתרונות מלאים! 

כיצד מרכזי הלמידה של מטיק יכולים לעזור לך?

אבחון צורת חשיבה, תכנית לימודים אישית לכל תלמיד ומחויבות להצלחה. לכל תלמיד צורת חשיבה מתמטית שונה, ולכן אבחון צורת החשיבה של התלמיד מאפשר לנו להתאים את אופן הלימוד בצורה הטובה ביותר עבור התלמיד. במסגרת של מטיק אנו מעודדים עבודה עצמית כדי שהתלמיד יוכל לצבור ביטחון בידע שלו ולהתמודד בקלות עם מבחני הבגרות.

סימולציות, מרתונים ואסטרטגיות לפתרון הבגרות. למטיק חומרי תרגול התואמים למבנה בחינות הבגרות למתמטיקה 4 יחידות. בנוסף, אנו מקיימים סימולציות ומרתונים לקראת הבחינות ומלמדים את התלמידים אסטרגיות חשובות לפתרון התרגילים בבחינת הבגרות.

מורים מקצועיים עם הצלחה מוכחת. במטיק מלמדים מורים מצויינים בעלי ניסיון רב בהגשה לבגרות 4 יחידות במתמטיקה. המורים שלנו עוברים הכשרה מקיפה על חומרי הלימוד, צורות חשיבה ואופן הלימוד. ממוצע ציון הבגרות של תלמידנו הוא מעל 90.

אפשרויות לימוד מגוונות. במטיק ניתן להצטרף לשיעורים פרטיים בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, למרתונים המכינים לבחינות הבגרות, ולקורסי קיץ המתאימים גם לתלמידים שרוצים לעבור ל-5 יחידות לבגרות בשנה הבאה.

מה לומדים במתמטיקה 4 יחידות?

מבחן הבגרות במתמטיקה 4 יחידות כולל שני שאלונים: 804 ו- 805. שאלון 804 מהווה 65% מהציון הסופי, ושאלון 805 מהווה 35% מהציון הסופי.

הנושאים שמופיעים בכל שאלון מופיעים כאן, הוספנו גם קישור לאתר משרד החינוך למטה, שם תוכלו גם למצוא שאלות לדוגמא.

השיבוץ ללימוד 4 יחידות מתמטיקה נעשה בדרך כלל בתחילת כיתה י', וההכנה לבגרות נמשכת בכיתות י'-יב'. בחלק מבתי הספר מחלקים את ההגשה לבחינת הבגרות ב-4 יחידות מתמטיקה, כשהתלמידים ניגשים לשאלון 804 בסוף כיתה יא' ולשאלון 805 בכיתה יב'.

נזכיר שהחומר של שאלון 805 מבוסס על החומר הנלמד בשאלון 804, כך שתלמידים שפותחים פער בזמן ההכנה לשאלון 804, הדבר ישפיע על מידת הצלחתם בבחינה של שאלון 805.

פירוט הנושאים בשאלון 804 (481)

פתרון משוואות: משוואות ממעלה ראשונה ושנייה. כולל המשמעות הגרפית של מספר הפתרונות (ישרים נחתכים, מקבילים או מתלכדים), אי שוויוניים ועוד.

חזקות: חוקי החזקות. חזקה עם מעריך שלם.  שורשים: מכפלת שורשים ומנתם, הכנסת גורם מתחת לשורש, הוצאת גורם מתוך השורש, ביטול שורש במכנה.

שאלות מילוליות: שאלות תנועה, שאלות קנייה ומכירה (כולל התייקרויות והוזלות עוקבות באחוזים). שאלות גיאומטריות, אחוזים.

גיאומטריה אנליטית: קטעים :מרחק בין נקודות (אורך קטע), אמצע קטע. ישרים: משוואת ישר על פי שתי נקודות ועל פי שיפוע ונקודה, הקבלה, חיתוך וניצבות.  חיתוך של מעגל וישר, חיתוך של שני מעגלים, משיק למעגל בנקודה שעל המעגל (כתנאי ניצבות). מעגל המשיק לאחד או שני הצירים.

הסתברות קלאסית: אקראיות, מרחב הסתברות סופי, חוקי ההסתברות, מאורעות בלתי תלויים, מאורעות תלויים, הסתברות מותנית, נוסחת בייס, מרחב דו-שלבי ותלת-שלבי (טבלאות ועצים). התפלגות בינומית (נוסחת ברנולי).

גיאומטריה אוקלידית: מצולעים :חישוב של שטחים והיקפים של מצולעים. חפיפת משולשים על סמך ארבעת משפטי החפיפה. משולשים ומרובעים: תכונותיהם, משפטים, הוכחותיהם ויישומם. תיכונים, חוצי זוויות וגבהים.  משפט פיתגורס. משפט תאלס, מעגל.

טריגונומטריה: חישוב שטחים וזוויות במצולעים ומעגל.

חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי: תחומי עלייה וירידה של פונקציה, נקודות חיתוך, אינטגרלים של פונקציות פולינום, פונקציות מנה.

פירוט הנושאים בשאלון 805 (482)

אלגברה

חזקות ומעריכים: חוקי החזקות. כל חוקי החזקות שנלמדו בעבר וגם חזקה עם מעריך רציונאלי. שורשים: הכנסת גורם מתחת לשורש, הוצאת גורם מתוך השורש, ביטול שורש במכנה. פונקציות מעריכיות: תכונותיהן ותיאורן הגרפי.

לוגריתמים: לוגריתם בבסיס כלשהו, לוגריתם של מכפלה, מנה, חזקה ושורש. מעבר לוגריתם מבסיס לבסיס. הפונקציות הלוגריתמיות: תכונותיהן ותיאורן הגרפי. משוואות לוגריתמיות, על פי הנדרש ביישומים של חדו"א או בבעיות גדילה ודעיכה.

בעיות גדילה ודעיכה: גדילה מעריכית ודעיכה מעריכית. זמן מחצית חיים.

סדרות:  סדרה חשבונית (כולל הגדרה לפי נוסחת נסיגה) נסיגה ולהיפך.  סדרה הנדסית סופית ואינסופית (כולל הגדרה לפי נוסחת נסיגה) לפי מקום לכלל נסיגה ולהיפך. סדרות כלליות לפי מקום ולפי נוסחת נסיגה, סדרות מעורבות.

חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי

חשבון דיפרנציאלי: נגזרות של פונקציות טריגונומטריות, פונקציות מעריכיות, פונקציות חזקה (עם מעריך רציונאלי ) ופונקציות לוגריתמיות..

חשבון אינטגרלי: חשבון אינטגרלי של פונקציות חזקה (עם מעריך רציונאלי), פונקציות מעריכיות. אינטגרלים מידיים. אינטגרל של סכום פונקציות ושל כפל פונקציה בקבוע. אינטגרלים של פונקציות טריגונומטריות.

טריגונומטריה: הפונקציות סינוס, קוסינוס וטנגנס, במעגל היחידה, ותיאורן הגרפי. תיאור גרפי ופירושו (מחזור, נקודות חיתוך עם הצירים, נקודות מקסימום ומינימום, תחומי חיוביות שליליות, עלייה וירידה), ושל הזזות ומתיחות של פונקציות טריגונומטריות.

טריגונומטריה במרחב:  חישובים במרחב של: זוויות, אורכי קטעים, שטחים (כמו מעטפת או שטח פנים), ונפחים בגופים: תיבה (כולל קובייה), מנסרה משולשת ישרה, פירמידה ישרה שבסיסה מלבן או משולש ישר-זווית  או משולש חד-זוויות.  בפתרון בעיות יידרש שימוש בתכונות הגיאומטריות של הצורות והגופים השונים, בזהויות ובפונקציות הטריגונומטריות.

שאלונים במתמטיקה 4 יחידות

מבחנים במתמטיקה ל-4 יחידות

המבחן כולל 3 תרגילים + תשובות מלאות על החומר הנלמד בכיתה י"א לבגרות 4 יחידות במתמטיקה

המבחן כולל 3 תרגילים + תשובות מלאות על החומר הנלמד בכיתה י"א לבגרות 4 יחידות במתמטיקה

דף נוסחאות במתמטיקה 4 יחידות

צרו איתנו קשר:

לקריאה נוספת:

לקוחות מספרים: