מטיק // לימוד מתמטיקה // בגרות במתמטיקה 5 יחידות

בגרות במתמטיקה 5 יחידות

איך מצליחים בבגרות 5 יחידות מתמטיקה?

הצלחה בבגרות במתמטיקה 5 יחידות פותחת לתלמידים אפשרויות רבות יותר בלימודים בבית הספר, בתפקידים בצבא ובפקולטות באוניברסיטאות. בתיכון התלמידים יכולים להצטרף למגמות כמו פיזיקה וכימיה, בצבא תלמידי 5 יחידות יכולים להתקבל ליחידות עילית במודיעין ובהמשך בלימודים באוניברסיטה הם יכולים להגיש מועמדות לפקולטות ללימודי הנדסה ומדעי המחשב. בנוסף, האוניברסיטאות והמכללות מעניקות בונוס משמעותי ב-5 יחידות מתמטיקה – של 30 נקודות! כך לתלמידי 5 יחידות יתרון נוסף בסיכויי הקבלה שלהם. לדוגמה: תלמיד שקיבל ציון 65 בבחינה, יקבל בונוס של 30 נקודות והציון הסופי שלו יהיה 95.

לימודי הבגרות במתמטיקה 5 יחידות הם מאתגרים מאוד. כדי להצליח בבגרות 5 יחידות מתמטיקה כדאי מאוד להעזר בגורם מקצועי שמכיר באופן מקיף את בחינת הבגרות ויודע איך לכוון את התלמיד להצלחה במבחן הבגרות במתמטיקה. לכן אצלנו במטיק תמצאו רק מורים כאלה. אנחנו בוחרים רק מורים עם ניסיון רב ואהבה גדולה למתמטיקה וללימוד. הם עוברים אצלנו הכשרה מקיפה על תכניות הלימוד של משרד החינוך ועל שיטת הלימוד של מטיק כדי להבטיח את ההצלחה של כל תלמיד ותלמידה שמגיעים ללמוד במטיק.
מוזמנים לבקר בעמוד מורה פרטי למתמטיקה, בו תוכלו לבחור את המורה המתאים לכם ולתאם שיעור.

בנוסף, כדי להצליח במבחני הבגרות במתמטיקה 5 יחידות, כדאי להשקיע שעות רבות בתרגול החומר לבגרות – בעזרת ספרי הלימוד, דפי עבודה ומבחני בגרות במתמטיקה 5 יחידות. כשאתם מתרגלים את חומר הלימוד אנחנו ממליצים לעבור עם דף נוסחאות במתמטיקה 5 יחידות כדי להכיר את הדף ולדעת איפה נמצאת כל נוסחה, ועם מחשבון כדי להמנע מטעויות חישוב, מכיוון שניתן להכנס איתם לבחינת הבגרות.

חדש - חבילת סימולציות לשאלון 581

כדי שתגיעו מוכנים לבגרות, צוות המורים המקצועיים של מטיק כתבו בשבילכם 4 סימולציות לשאלון 581 עם פתרונות מלאים! 

מבטיחים את ההצלחה שלך בבגרות 5 יחידות במתמטיקה

הצטרפו לשיעורים עם מורה פרטי למתמטיקה של מטיק שיאבחן את הרמה והידע שלכם בחומר הלימוד, יתחיל ללמד אתכם את החומר בצורה ממוקדת ויבנה לכם תכנית לימודים אישית עד למבחן הבגרות במתמטיקה 5 יחידות. תוכלו לבחור בין 3 מסלולים הכוללים שיעורים פרטיים ושיעורי תרגול בקבוצות קטנות בהן המורה עובד עם כל תלמיד באופן אישי לפי תכנית הלימוד שלו.

חבילת ניסיון

285
  • שיעור פרטי + 2 שיעורי תרגול

שיעור שבועי

435 לחודש
  • שיעור תרגול פעם בשבוע עד לבגרות

מרתון לבגרות

980
  • 2 שיעורים פרטיים + 8 שיעורי תרגול

מה לומדים ב-5 יחידות במתמטיקה?

מבחן הבגרות במתמטיקה 5 יחידות כולל שני שאלונים: 806 ו- 807. שאלון 806 מהווה 60% מהציון הסופי, ושאלון 807 מהווה 40% מציון מבחן הבגרות. ציוני התלמידים מורכבים מהציון במבחן וכן מציוני המגן של המורה, שמבוסס על מבחני המתכונת, מבחנים, בחנים וכדו'.

הנושאים שמופיעים בכל שאלון מופיעים כאן, הוספנו גם קישור לאתר משרד החינוך למטה, שם תוכלו גם למצוא שאלות לדוגמא.

השיבוץ ללימוד 5 יחידות מתמטיקה נעשה בדרך כלל בתחילת כיתה י', וההכנה לבגרות נמשכת בכיתות י'-יב'. השיבוץ ללימוד 5 יחידות מתמטיקה מבוסס על מבחני שיבוץ לרמות לימוד בסוף כיתה ט' ובתחילת כיתה י'.

נזכיר שהחומר של שאלון 806 מבוסס על החומר הנלמד בשאלון 807, כך שאין אפשרות ללמוד רק חלק מהנושאים ולפתוח פערים. כדי להצליח בשאלון 807 התלמידים חייבים לדעת לעומק את הנושאים שמופיעים בשאלון 806.

פירוט הנושאים בשאלון 806 (581)

פתרון משוואות: משוואות ממעלה ראשונה ושנייה. כולל אי שוויוניים.

שאלות מילוליות: שאלות תנועה ושאלות הספק.

גיאומטריה אנליטית: קטעים :מרחק בין נקודות (אורך קטע), אמצע קטע. ישרים: משוואת ישר על פי שתי נקודות ועל פי שיפוע ונקודה, הקבלה, חיתוך וניצבות.  מעגל כולל חיתוך של מעגל וישר.

הסתברות קלאסית: אקראיות, מרחב הסתברות סופי, חוקי ההסתברות, מאורעות בלתי תלויים, מאורעות תלויים, הסתברות מותנית, נוסחת בייס, מרחב דו-שלבי ותלת-שלבי (טבלאות ועצים). התפלגות בינומית (נוסחת ברנולי).

גיאומטריה אוקלידית: מצולעים :חישוב של שטחים והיקפים של מצולעים. חפיפת משולשים על סמך ארבעת משפטי החפיפה. משולשים ומרובעים: תכונותיהם, משפטים, הוכחותיהם ויישומם. תיכונים, חוצי זוויות וגבהים. מעגל ומקומות גיאומטריים.

טריגונומטריה: חישוב שטחים וזוויות במצולעים ומעגל.

חשבון דיפרנציאלי אינטגרלי: חקירת פונקציה כולל נגזרת, נקודות חיתוך, תחומי עלייה וירידה, נגזרת שנייה, משיק. חישוב נפח ושטחים של גופים פשוטים. אינטגרלים של פונקציות פולינום, פונקציות מנה.

פירוט הנושאים בשאלון 807 (582)

וקטורים: כולל חיבור וחיסור וקטורים, המכפלה הסקלרית ותכונותיה.

מספרים מרוכבים: הגדרה, שוויון, ארבע הפעולות. ערך מוחלט, מספרים צמודים, שורש שני.
הצגת המספרים המרוכבים במישור גאוס. משפט דה-מואבר, שורשי יחידה, שורשים.

גיאומטריה אנליטית: קטעים, ישרים, מעגל, אליפסה, מקומות גיאומטריים.

טריגונומטריה במרחב: חישוב זוויות וצלעות בתיבה, מנסרה ופירמידה. כולל זיהוי היטל של משופע במישור.

אלגברה

חזקות ומעריכים

לוגריתמים: לוגריתם בבסיס כלשהו, לוגריתם של מכפלה, מנה, חזקה ושורש. מעבר לוגריתם מבסיס לבסיס. הפונקציות הלוגריתמיות: תכונותיהן ותיאורן הגרפי. משוואות לוגריתמיות, על פי הנדרש ביישומים של חדו"א או בבעיות גדילה ודעיכה.

בעיות גדילה ודעיכה: גדילה מעריכית ודעיכה מעריכית. זמן מחצית חיים.

סדרות:  סדרה חשבונית, סדרה הנדסית, סדרות כלליות לפי מקום ולפי נוסחת נסיגה, סדרות מעורבות.

חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי

חשבון דיפרנציאלי: נגזרות של פונקציות טריגונומטריות, פונקציות מעריכיות, פונקציות חזקה (עם מעריך רציונאלי ) ופונקציות לוגריתמיות..

חשבון אינטגרלי: חשבון אינטגרלי של פונקציות מעריכיות. אינטגרלים מידיים. אינטגרל של סכום פונקציות ושל כפל פונקציה בקבוע. אינטגרלים של פונקציות טריגונומטריות. 

כיצד מרכזי הלמידה של מטיק יכול לעזור לך?

אבחון צורת חשיבה, תכנית לימודים אישית לכל תלמיד ומחויבות להצלחה. אנו בונים תכנית לימודים אישית לכל תלמיד לפי אבחון צורת החשיבה המתמטית שלו. במטיק מעודדים עבודה עצמית במסגרת השיעורים כדי שהתלמיד יוכל להתמודד בהצלחה עם בחינות הבגרות במתמטיקה.

סימולציות, מרתונים ואסטרטגיות לפתרון הבגרות. לקראת בחינות הבגרות אנו מקיימים מרתונים וסימולציות כדי לחזק את ההכנה של התלמידים לבחינות הבגרות. בנוסף, אנו מלמדים את התלמידים אסטרגיות המלמדות את התלמידים כיצד "לגשת" לפתרון הבחינה.

מורים מקצועיים עם הצלחה מוכחת. במטיק מלמדים מורים אקדמאים בעלי ניסיון רב שנים בהגשה לבגרות 5 יחידות במתמטיקה עם ממוצע ציונים הגבוה ב-20% מהממוצע הארצי.

קשר ישיר ורציף עם המורים וההורים של התלמיד. המורים של מטיק למתמטיקה נמצאים בקשר שוטף עם המורים וההורים של התלמיד ונשארים מעודכנים בחומרי הלימוד ומועדי המבחנים, כך הם יודעים כיצד לסייע לתלמיד ולהביא אותו להצלחה רבה במבחני הבגרות.

אפשרויות לימוד מגוונות. תלמידים יכולים להצטרף למטיק לשיעורים פרטיים במתמטיקה לאורך כל השנה, למרתונים ממוקדים לקראת הבגרות ולמסגרת קורס קיץ בהם ניתן לחזק את הידע של התלמיד לקראת השנה הבאה ולהשלים פערים בחומר.

שאלוני בגרות במתמטיקה ל-5 יחידות

מבחנים במתמטיקה ל-5 יחידות

המבחן כולל 3 תרגילים + תשובות על החומר הנלמד בכיתה י"א לבגרות 5 יחידות במתמטיקה

דף נוסחאות במתמטיקה 5 יחידות

מוזמנים ליצור קשר:

לקריאה נוספת:

לקוחות מספרים:

Mali Reuven Shmuel
Mali Reuven Shmuel
09:01 16 Aug 21
רשמתי את הילדה לקורסי הקיץ במתמטיקה ואנגלית בגדרה. ברצוני לשבח את צוות המורים האיכותי והנדיר במטיק , הילדה לא רק שהספיקה להשלים פערים היא גם התקדמה בחומר בעזרת הצוות הנפלא . כמובן שרשמנו אותה להמשך לימודים גם בשנה הקרובה , ממליצה לכל מי שמחפש פתרון... לשנה הקרובה להירשם רק במטיק .. כאן באמת מלווים את הילדים עד ההגעה ליעד ..קראו עוד
Smadar Gavish
Smadar Gavish
13:26 11 Jul 21
ממליצה מאוד על מטיק וספציפית על אוריאל, הבת שלי השלימה פער של יותר מחצי שנה במתמטיקה בגלל קורונה בתוך מספר שבועות בלבד. יש תוצאות !
רציניים מקצועיים ואכפתים.
ממליצה בחום
שרית רפפורט
שרית רפפורט
12:00 10 Jul 21
השיעורים התקיימו עם מורים רציניים ומאד נעימים. הבת שלי השיגה ציוניים גבוהים מהיום שהצטרפה לשיעורים במטיק.
רחלי דוד חולי
רחלי דוד חולי
11:24 26 Apr 20
צוות מדהים . מורים קשובים ואיכפתיים. מכירה אותם כבר הרבה שנים ילד אחד סיים דרכם בהצלחה רבה. והילד השני עכשיו לומד ממש מרוצה וממליצה אין... עליכם⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩💯💯💯💯💯💯קראו עוד
Liat Steinmetz Mordowich
Liat Steinmetz Mordowich
11:47 20 Apr 20
צוות נהדר מעביר את השיעורים בצורה נעימה וברורה, קשר מעולה עם הילדים ומאוד מסודרים ואחראיים בהתנהלות מול ההורים
רמיז מרדכי
רמיז מרדכי
10:12 19 Sep 19
שלום רב,אני רמיז מרדכי.אני ואישתי משקיעים המון בחינוך ילדינו ,בתגבורים של שיעורים פרטיים ובספורט.
בני עידן מרדכי לומד בבית"ס בגין גדרה ,השנה עלה לכיתה יא .בדיעבד הוא התקשה במתמטיקה ,מורים במתמטיקה בבי"ס טענו שעידן לא משקיע לא לומד מספיק לא... האמינו בו ולא יזמו גישה אישית
בשיחות מוטיבציה עם עידן הבנתי שיש לו מוטיבציה ורצון ללמוד אך לא הצליח להבין את החומר הנלמד ,כאשר לא מבינים משהו מייד יש ירידה המוטיבציה הרגשת נחיתות ואי הצלחה וסלידה כלפי לימודים.
מזה שנתיים עידן לומד אצל אוריאל שקד במטיק.תבינו הגענו למטיק מטעמי חיסכון כי השקענו המון כסף בשיעורים פרטיים שלא הניבו פרי.
לכן אני חוזר שוב לאוריאל שקד ורוצה לפרגן ולשבח אותו,מורה שמוביל את התלמידיו מאמין בהם רואה בעבודתו שליחות גדולה!!!אלה לא סתם מילים ושבחים יש מאחוריהם שעות רבות של עבודה קשה גם על חשבון זמן הפרטי שלו בוואטסאפים הודעות סמס של עזרה בלימודים.
כנ"ל עידן מאוד רצה ללמוד אך כמעט הדרדר ופיתח סלידה ללימודים,אך למזלנו התחיל ללמוד אצל אוריאל שקד.הדברים התחילו להשתנות עידן חזר משיעורים עם מוטיבציה עם הבנה של החומר הנלמד עם רצון להשלים שיעורי בית ולהצליח, התחיל לגלות עניין המתמטיקה התעקש לעלות רמה .בשיחות עם עידן הבנתי שיש כאן מורה אמיתי,שמעתי מעידן כל פעם "אלוואי והיו לי מורים כאלה בבית"ס שמאמינים בי יודעים להסביר את החומר הנלמד"גם בשיחות ופגישות שלי עם המורים במתמטיקה בבית"ס שמעתי שהוא לא לומד מספיק ולא משקיע וגם לא כדאי לו לעלות רמה ל5 יחידות מתמטיקה כי צריך שתהיה לו חשיבה מתמטית
אך אני ראיתי שעידן מודאג מהמצב וחשוב לו להצליח לעלות ל5 יחידות ,הוא האמין בעצמו שהוא מסוגל וזה העתיד שלו שהוא בחר.אני תמחתי בעידן והרגשתי שזה לא מספיק ומאצע הדרך פוגשים במלח הארץ אוריאל שקד מורה משכמו ומעלה שרואה בעבודתו שליחות חייו,גישה אישית ידע יכולת להרצאות ולהסביר התמדה ואימונה בתלמידים.מורה דרך ברמה פסיכולוגית ,אישית חברתית מנטלית רגשית עד לרמה של חלוקת לוז יומי ושבועי של התלמיד וליו דווקא לימודים אלה גם פנאי חברים ספורט כושר משפחה.זה גרם לעידן לרוץ לשולחן לימודים להשלים שיעורי בית, כי הוא הבין שזאת הדרך להצליח .אוריאל יוזם שיחות עם ההורים לא רק מתעניין אלה גם מכוון ומיישר קו עם ההורים על מנת לתמוך מהבית בתלמיד.חברים זה לא מובן מאליו על חשבון זמנו הפנוי ,מצאתי את עצמי משוחח עם אוריאל על עידן כמה תמיכה ודאגה כמה חשוב לו שהתלמידים שלו יצליחו .חשוב לציין שעידן עלה ל 5 יחידות
לכן אינני יכול כי בנאדם להשאר אדיש.אני אומר לכם באמת מכל הלב אלוואי שבמערכת חינוך שלנו יהיהו אנשים חשובים כמו אוריאל שקד.חשוב לי לתמוך ולפרגן לאוריאל,עבודתו לא לשווא היא חשובה והוא איש חשוב לנו.
!!!בהצלחה עלה להצליח אוריאל
בברכה רמיז מרדכי!!!!!
קראו עוד
נועה פרח
נועה פרח
13:18 23 May 19
ביתי בכיתה ט בשיעורים פרטיים שנה שנייה דרך מטיק מומלץ מאוד,המורים מעולים קשובים ואיכפתיים. יש גמישות מבחינת השעות. במידה ולא מסתדר הם מחזירים שיעורים .
אדוה יפהר
אדוה יפהר
13:48 19 May 19
מומלץ בחום. צוות מקצועי ואיכפתי. מנסיון מוצלח של כמעט 3 שנים.
Dafna Reuven
Dafna Reuven
15:55 16 May 19
הבן שלי לומד כבר שנה במטיק. השיפור עצום!!! הוא נתרם מאוד מהמקצועיות ההכלה וההבנה. אסף המורה הוא פשוט נפלא ומקצועי... מומלץ בחום👍🏻👍🏻
לימור בן חמו
לימור בן חמו
10:23 06 Jan 19
שנה שנייה של הצלחה, הבן שלי לומד אנגלית .מגיע בשמחה מקבל יחס אישי ומותאם לימודית לרמה שלו.
מדריכים מקצוענים, מחיר ושירות הוגן.
מרוצים וממליצים בחום
.
סימנטוב אמריו
סימנטוב אמריו
16:26 30 Dec 18
2 הילדים שלי לומדים במטיק, מורים מצוינים יחס אישי ואכפתי , הציונים שלהם השתפרו מאוד. תודה רבה 👍
גדי עבאדי
גדי עבאדי
11:52 26 Dec 18
מורים מקצועיים עם יחס אישי,למרות שלומדים בקבוצה, משפרים לילדים את ביטחון ומקדמים אותם בלימודים!

שלושת הילדים שלי נמצאים בשיעורי אנגלית עם גלעד,
שלצערי הרב אנחנו נפרדים ממנו בקרוב, מורה מדהים עם יחס אישי .
התרומה שלו לילדים שלי עצומה,... התקדמות בלימוד, שיפור בציונים והכי חשוב שיפור ענק בביטחון שלהם.

הבת הגדולה שלי לומדת גם מתמטיקה עם אוריאל , וגם פה השינוי עצום.
היחס למתמטיקה השתנה ....פתאום נראה שהיא אוהבת מתמטיקה חחח.
הוא שיפר לה את הביטחון והיא התקדמה בצורה משמעותית...היא לפני בגרות והציונים שלה מדהימים.

אחרי כל מה שכתבתי אפשר להבין למה אני ממליץ בחום על מטיק !
קראו עוד
הביקורות הבאות
js_loader

לפרטים נוספים