נפתחה ההרשמה לקורסי הקיץ במתמטיקה ואנגלית

נפתחה ההרשמה לקורסי הקיץ במתמטיקה ואנגלית

מבחנים באנגלית לכיתה ז'

בלימודי האנגלית בכיתה ז' ישנה קפיצה משמעותית ברמת החומר והמיומנויות הנדרשות מהתלמידים לעומת הלימודים ביסודי.
כדי לעזור לכם, הכנו לכם מבחנים באנגלית לכיתה ז' לתרגול ובדיקת הרמה שלכם וחומרים ודפי עבודה על כל הנושאים הנלמדים.

יש לכם שאלה על חומר הלימוד? מוזמנים להשאיר לנו תגובה בחלק התחתון של העמוד ונחזור אליכם עם הפתרון.
מרגישים שיש נושא שלם שאתם לא מספיק מבינים אותו? צריכים עזרה לקראת מבחן באנגלית?
מוזמנים לקרוא כאן למטה איך מטיק יכולה לעזור לכם. בנוסף, תוכלו לבקר בעמוד מורה פרטי לאנגלית כדי לראות את מסלולי הלימוד שלנו.

מה תמצאו בעמוד?

חבילת מבחנים לכיתה ז'

תלמידים יקרים, יצרנו עבורכם חבילה של 5 מבחנים שנכתבו על-ידי צוות המורים המקצועיים של מטיק.

פירוט הנושאים:

אוצר מילים – בהתאם לunit 1 בספר Sky High , 

דקדוק – הפועל to be, חלקי הדיבר, have/has, a/an, singular/plural, הווה פשוט Present Simple משפטי חיוב, שלילה ושאלה.

משימת כתיבה תיאורית, אנסין הבנת הנקרא – טקסט עם שאלות

אנסין באנגלית לכיתה ז'

תלמידים יקרים, לפניכם אנסינים באנגלית לכיתה ז' הכוללים דפי תשובות נפרדים כדי שתוכלו לתרגל את הבנת הנקרא שלכם. האנסין הוא ברמה של הקבצה א' או תלמידים חזקים בחומר.

רוצים גישה לכל המבחנים באנגלית לכיתה ז'?

מצטרפים לפורטל התלמידים של מטיק ומקבלים את כל דפי העבודה והמבחנים של כיתה ז'!

דפי עבודה באנגלית לכיתה ז'

תלמידים יקרים, ריכזנו עבורכם דפי עבודה כדי שתוכלו לתרגל את חומר הלימוד באנגלית לכיתה ז'. הדפים כוללים בתוכם הסבר מקצועי על הדברים שצריך לדעת, תרגול ותשובות לתרגול.

דפי העבודה באנגלית לכיתה ז' מחולקים לפי נושאי הלימוד, כדי שתוכלו לתרגל כל נושא באופן ממוקד ומעמיק ולוודא שאתם שולטים בחומר הלימוד.

יש שאלה שלא הצלחתם לפתור? מוזמנים להשאיר לנו תגובה בחלק התחתון של העמוד ונחזור אליכם עם התשובה.

אוצר מילים באנגלית לכיתה ז'

תלמידים יקרים, כתבנו עבורכם דפי עבודה לתרגול אוצר המילים שנלמד באנגלית בכיתה ז'. כל דף תרגול מכיל 14-16 שאלות בסגנון השלמת משפטים, ותשובות.

מה לומדים באנגלית לכיתה ז'?

חומר הלימוד מורכב מחמישה תחומים:

הבנת הנקרא: בכיתה ז' מתמודדים התלמידים עם קטעי הבנת הנקרא ארוכים וקשים יותר מאלה שנלמדו עד כה. התלמידים לומדים לאתר את הנושא המרכזי של הטקסט, לחפש בו אינפורמציה ספציפית, למצוא את משפטי המפתח בכל פסקה ולהבין את ההוראות שניתנות להם.

דקדוק לכיתה ז': בשיעורי האנגלית לכיתה ז' התלמידים חוזרים על שלושת הזמנים שלמדו בכיתה ו' – הווה פשוט (present simple), הווה ממושך (present progressive) ועבר פשוט (past simple). כמו כן, הם לומדים חומר דקדוקי ותחבירי נוסף כגון:
(Parts of speech (noun,verb,adjective
עתיד Future
(Modals (can, can’t should, must, mustn’t
Comparative and superlative adjectives

אוצר מילים: במהלך השנה בכל יחידת לימוד מוצגות לתלמידים כמה עשרות מילים חדשות שעליהם ללמוד להכתבות ובחנים. במקרים רבים, הבוחן כולל משפטים שחסרה בהם מילה ומחסן מילים שממנו התלמידים צריכים לבחור את המילה החסרה. בניגוד להכתבה, שדורשת אך ורק היכרות עם המילה שנלמדה, בחני אוצר מילים דורשים גם הבנת משפטים שלמים ואסטרטגיות התמודדות, כגון היכרות עם חלק הדיבר של המילה.

כתיבה: באנגלית לכיתה ז' מתחילים לכתוב חיבורים מלאים באנגלית, דבר שלא נעשה לפני כן. בין סוגי הכתיבה נלמדים בכיתה ז' נמצאים חיבור תיאורי וחיבור דעה. כמו כן, מלמדים את התלמידים יסודות כתיבה כגון שימוש באותיות גדולות, חוקי תחביר ושימוש נכון בזמנים.

דיבור: בשיעורי האנגלית בכיתה ז' התלמידים מתבקשים להציג בעל פה בפני הכיתה פרויקט שעשו או מצגת שהכינו בנושאים שונים, כגון אדם נערץ.

צריכים עזרה באנגלית לכיתה ז'?

הרשמו ל-3 שיעורי ניסיון אונליין עם מורה פרטי לאנגלית שיאבחן את הרמה והידע שלכם בחומר הלימוד, יתחיל ללמד אתכם את החומר בצורה ממוקדת ויבנה לכם תכנית לימודים אישית.
החבילה כוללת שיעור פרטי + 2 שיעורי תרגול בקבוצה קטנה, בה המורה עובד עם כל תלמיד באופן אישי לפי תכנית הלימוד שלו.
 

דפי עבודה ומבחנים נוספים

צריכים דפי עבודה ומבחנים של כיתות אחרות? מקצועות נוספים? לנוחיותכם ריכזנו את רשימת הדפים הנפוצים.

יש לכם שאלה בנושאי הלימוד באנגלית לכיתה ז'?

השאירו תגובה ונשמח לעזור לכם 🙂

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האתגרים העומדים בפני התלמידים:

היקף החומר ורמת הלימוד: התלמידים והתלמידות צריכים ללמוד חומר רב ובדרגת קושי גבוהה יותר ממה שהיו מורגלים בביה"ס היסודי. תלמידים שאינם מכירים לעומק את כל אותיות ה-ABC והגייתן ואינם שולטים באוצר מילים בסיסי יתקשו לעמוד בדרישות של תוכנית הלימודים של כיתה ז'.

מורים חדשים: התלמידים צריכים להתרגל למורה חדש. עד סוף כיתה ו', המורים בביה"ס היסודי כבר הכירו כל תלמיד ותלמידה ברמה האישית, וידעו להמליץ על שעות תגבור לתלמידים שהזדקקו לעזרה. למורים בחטיבת הביניים אין היכרות מוקדמת עם התלמידים, ולעיתים התלמידים מרגישים שהמורה החדש לא נותן להם את היחס שקיבלו ממוריהם ומורותיהם בביה"ס היסודי.

לחץ להצליח בלימודים: בכיתה ז' התלמידים מחולקים לראשונה להקבצות, ועקב כך הלחץ להצליח בלימודים גובר. לעיתים קרובות התלמידים תופסים קשיים לימודיים בחטיבת הביניים כסמן לאי הצלחה בבחינת הבגרות באנגלית או לשיבוצם למספר יחידות נמוך. תלמיד עלול לחשוב שאם הוא משובץ להקבצה ב' בחטיבת הביניים, הוא לעולם לא יצליח להצטיין בבחינת הבגרות או להשתבץ ל-5 יחידות. מחשבה זו נפוצה, אך מוטעית. תלמידים בינוניים או אפילו חלשים יכולים להשתפר באופן משמעותי, ובעקבות זאת לעלות הקבצה. יש להם מספר שנים לעשות זאת!  

המעבר לחטיבת הביניים: התלמידים והתלמידות חווים תקופת הסתגלות לא פשוטה. לאחר שש שנים באותו בית ספר, הם מגיעים לבית ספר חדש שעליהם להתרגל אליו. כמו כן, בעוד שבכיתה ו' התלמידים היוו את השכבה הבוגרות ביותר בביה"ס היסודי, בכיתה ז' הם הופכים להיות הצעירים ביותר. לבסוף, עליהם להתאים את עצמם הן למסגרת חברתית והן למסגרת לימודית חדשה. לחלקם המעבר לחטיבת הביניים יהיה חלק בעוד שלאחרים ייקח זמן רב יותר להסתגל. לעיתים, לקשיי הסתגלות ובעיות חברתיות תהיה השפעה על הישגים לימודיים.

כיצד מרכזי הלמידה של מטיק יכולים לעזור לך

תכנית אישית לכל תלמיד ותלמידה, לאחר אבחון רמת הידע שלהם, כך גם תלמידים עם פערים מהיסודי יוכלו להגיע להישגים ולהשתבץ בהקבצה גבוהה. קבוצות קטנות של 3 – 5 תלמידים ותלמידות הכוללת מורה לאנגלית של מטיק. הצוות שלנו נבחר בקפידה וכולל אך ורק מורים בעלי ניסיון!

עלייה של 30% בציון בתוך שלושה חודשים. הגעה לרמה שממצה את הפוטנציאל של התלמיד בכל המיומנויות הנדרשות בלימודי האנגלית בתוך שנה.

קשר רציף עם ההורים ועם המורה לאנגלית של התלמידים, כך המורים של מטיק יוכלו לעזור לתלמיד לצלוח בקלות את המעבר לחטיבת הביניים.

התאמת ההסבר לתלמידים – בכיתה ז' הרמה הלימודית עולה ותלמידים רבים חשים תסכול מכך שהם אינם מבינים את החומר הנלמד בכיתה. המורים של מטיק יתאימו את ההסבר לתלמיד באופן אישי, כך שהוא יוכל להבין בדרך שהכי מתאימה לצורת החשיבה שלו.

השקעה בפן האישי/רגשי – בכיתה ז' לתלמידים רבים יש קשיים בעקבות המעבר מהיסודי לחטיבת הביניים. המורים של מטיק מתייחסים גם לפן הרגשי ויעזרו לתלמידים להסתגל למסגרת הלימודים החדשה.

תרגול ודפי עבודה באנגלית לכיתה ז'

דוגמאות לשאלות: