מטיק //מבחנים באנגלית לכיתה ט'

מבחנים באנגלית לכיתה ט

מבחנים באנגלית לכיתה ט

בלימודי האנגלית בכיתה ט' התלמידים מסיימים את כל החומר הלימודי של חטיבת ביניים ומתחילים להתכונן לקראת הבגרויות בתיכון. לשנה זו חשיבות רבה עבור התלמידים מכיוון שהציונים שיקבלו בכיתה ט' יקבעו את  שיבוצם במספר יחידות הלימוד באנגלית אותם יעשו לבגרות.

יש לכם שאלה על חומר הלימוד? מוזמנים להשאיר לנו תגובה בחלק התחתון של העמוד ונחזור אליכם עם הפתרון.
מרגישים שיש נושא שלם שאתם לא מספיק מבינים אותו? צריכים עזרה לקראת מבחן באנגלית?
מוזמנים לקרוא כאן למטה איך מטיק יכולה לעזור לכם. בנוסף, תוכלו לבקר בעמוד מורה פרטי לאנגלית כדי לראות את מסלולי הלימוד שלנו.

דפי עבודה באנגלית לכיתה ט'

תלמידים יקרים, ריכזנו עבורכם דפי עבודה כדי שתוכלו לתרגל את חומר הלימוד באנגלית לכיתה ט'.
דפי העבודה מחולקים לפי נושאי הלימוד: הבנת הנקרא, דקדוק, אוצר מילים וכתיבה, כדי שתוכלו לתרגל כל נושא באופן ממוקד ומעמיק ולוודא שאתם שולטים בחומר הלימוד.

בקרוב!

 

אנסין באנגלית לכיתה ט'

תלמידים יקרים, ריכזנו עבורכם דפי עבודה כדי שתוכלו לתרגל את חומר הלימוד במתמטיקה לכיתה ז'.

בקרוב!

מה לומדים באנגלית לכיתה ט'?

חומר הלימוד מורכב משישה תחומים:

הבנת הנקרא: בשיעורי האנגלית בכיתה ט' מתמודדים לראשונה עם קטעי הבנת הנקרא הלקוחים מבחינות בגרות. תלמידי הקבצה א1, ההקבצה הגבוהה ביותר, יפתרו במהלך השנה שאלון C, בעוד שתלמידי הקבצות נמוכות יותר יתמודד עם שאלון A ו-B.

דקדוק לכיתה ט': באנגלית לכיתה ט' מתחילים בחזרה על חמשת הזמנים הבסיסיים – הווה פשוט (Present simple), הווה ממושך (Present progressive), עבר פשוט (Past simple), עבר ממושך (Past progressive) ועתיד (Future). לאחר מכן, תלמידי ההקבצות הגבוהות מתחילים ללמוד את הזמנים המושלמים Present perfect (with past simple) , Past perfect simple, אשר קשים יותר מהזמנים הבסיסיים באופן משמעותי. כמו כן, לומדים חומר דקדוקי ותחבירי מתקדם כגון:
Temporals and conditionals
(Modals (can, can’t should, must, mustn’t,might,may,have to, able to
(Relative clauses (who,whose,where,when,which,that
(Passive (including perfect

אוצר מילים: במהלך השנה בכל יחידת לימוד באנגלית בכיתה ט' מוצגות לתלמידים כמה עשרות מילים חדשות שעליהם ללמוד להכתבות ובחנים. במקרים רבים, הבוחן כולל משפטים שחסרה בהם מילה ומחסן מילים שממנו על התלמידים לבחור את המילה החסרה. בניגוד להכתבה, שדורשת אך ורק היכרות עם המילה שנלמדה, בחני אוצר מילים דורשים גם הבנת משפטים שלמים ואסטרטגיות התמודדות, כגון היכרות עם חלק הדיבר של המילה.

כתיבה: בכיתה ט' ממשיכים לכתוב חיבורים מלאים באנגלית, כאשר מספר המילים הנדרש גדול יותר (140-100 מילים לעומת 80-100 בכיתה ח'). כמו כן, התלמידים מצופים להפגין שליטה במגוון זמנים ומבנים שונים בשפה. בין סוגי הכתיבה נלמדים באנגלית בכיתה ט' נמצאים חיבור תאורי, חיבור דעה, חיבור בעד ונגד ומכתב.

דיבור: בשיעורי אנגלית לכיתה ט' התלמידים מתבקשים להציג בעל פה בפני הכיתה פרויקט שעשו או מצגת שהכינו בנושאים שונים, כגון אדם נערץ. על התלמידים להציג בפי הכיתה במשך כ-5 דקות.

שמיעה: בשיעורי אנגלית בכיתה ט' התלמידים נחשפים לקטעי הבנת הנשמע, ועליהם לענות על שאלות על קטעים אלה. בניגוד לקטע קריאה, שהתלמידים יכולים לקרוא שוב ושוב או לחזור אליו לשם איתור מידע, הבנת הנשמע מחייבת הקשבה וריכוז מאחר שהקטע מושמע פעמיים בלבד.

צריכים עזרה באנגלית לכיתה ט'?

הרשמו ל-3 שיעורי ניסיון אונליין עם מורה פרטי לאנגלית שיאבחן את הרמה והידע שלכם בחומר הלימוד, יתחיל ללמד אתכם את החומר בצורה ממוקדת ויבנה לכם תכנית לימודים אישית.
החבילה כוללת שיעור פרטי + 2 שיעורי תרגול בקבוצה קטנה, בה המורה עובד עם כל תלמיד באופן אישי לפי תכנית הלימוד שלו.
 

יש לכם שאלה בנושאי הלימוד באנגלית לכיתה ט'?

השאירו תגובה ונשמח לעזור לכם 🙂

6 תגובות

כתיבת תגובה

דרגו

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לקריאה נוספת

צריכים עזרה באנגלית? דברו איתנו

לקוחות מספרים:

מטיק - מורים פרטיים וקבוצות למידה במתמטיקה ובאנגלית
5.0
מבוסס על 13 ביקורות
מופעל באמצעות Facebook
Mali Reuven Shmuel
Mali Reuven Shmuel
2021-08-16T09:01:29+0000
רשמתי את הילדה לקורסי הקיץ במתמטיקה ואנגלית בגדרה. ברצוני לשבח את צוות המורים האיכותי והנדיר במטיק , הילדה לא רק שהספיקה להשלים פערים היא גם התקדמה בחומר בעזרת הצוות הנפלא . כמובן שרשמנו אותה להמשך לימודים גם בשנה הקרובה , ממליצה לכל מי שמחפש פתרון... לשנה הקרובה להירשם רק במטיק .. כאן באמת מלווים את הילדים עד ההגעה ליעד ..קראו עוד
Smadar Gavish
Smadar Gavish
2021-07-11T13:26:00+0000
ממליצה מאוד על מטיק וספציפית על אוריאל, הבת שלי השלימה פער של יותר מחצי שנה במתמטיקה בגלל קורונה בתוך מספר שבועות בלבד. יש תוצאות ! רציניים מקצועיים ואכפתים. ממליצה בחום
שרית רפפורט
שרית רפפורט
2021-07-10T12:00:18+0000
השיעורים התקיימו עם מורים רציניים ומאד נעימים. הבת שלי השיגה ציוניים גבוהים מהיום שהצטרפה לשיעורים במטיק.
רחלי דוד חולי
רחלי דוד חולי
2020-04-26T11:24:48+0000
צוות מדהים . מורים קשובים ואיכפתיים. מכירה אותם כבר הרבה שנים ילד אחד סיים דרכם בהצלחה רבה. והילד השני עכשיו לומד ממש מרוצה וממליצה אין עליכם⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩💯💯💯💯💯💯
Liat Steinmetz Mordowich
Liat Steinmetz Mordowich
2020-04-20T11:47:27+0000
צוות נהדר מעביר את השיעורים בצורה נעימה וברורה, קשר מעולה עם הילדים ומאוד מסודרים ואחראיים בהתנהלות מול ההורים
רמיז מרדכי
רמיז מרדכי
2019-09-19T10:12:04+0000
שלום רב,אני רמיז מרדכי.אני ואישתי משקיעים המון בחינוך ילדינו ,בתגבורים של שיעורים פרטיים ובספורט. בני עידן מרדכי לומד בבית"ס בגין גדרה ,השנה עלה לכיתה יא .בדיעבד הוא התקשה במתמטיקה ,מורים במתמטיקה בבי"ס טענו שעידן לא משקיע לא לומד מספיק לא האמינו... בו ולא יזמו גישה אישית בשיחות מוטיבציה עם עידן הבנתי שיש לו מוטיבציה ורצון ללמוד אך לא הצליח להבין את החומר הנלמד ,כאשר לא מבינים משהו מייד יש ירידה המוטיבציה הרגשת נחיתות ואי הצלחה וסלידה כלפי לימודים. מזה שנתיים עידן לומד אצל אוריאל שקד במטיק.תבינו הגענו למטיק מטעמי חיסכון כי השקענו המון כסף בשיעורים פרטיים שלא הניבו פרי. לכן אני חוזר שוב לאוריאל שקד ורוצה לפרגן ולשבח אותו,מורה שמוביל את התלמידיו מאמין בהם רואה בעבודתו שליחות גדולה!!!אלה לא סתם מילים ושבחים יש מאחוריהם שעות רבות של עבודה קשה גם על חשבון זמן הפרטי שלו בוואטסאפים הודעות סמס של עזרה בלימודים. כנ"ל עידן מאוד רצה ללמוד אך כמעט הדרדר ופיתח סלידה ללימודים,אך למזלנו התחיל ללמוד אצל אוריאל שקד.הדברים התחילו להשתנות עידן חזר משיעורים עם מוטיבציה עם הבנה של החומר הנלמד עם רצון להשלים שיעורי בית ולהצליח, התחיל לגלות עניין המתמטיקה התעקש לעלות רמה .בשיחות עם עידן הבנתי שיש כאן מורה אמיתי,שמעתי מעידן כל פעם "אלוואי והיו לי מורים כאלה בבית"ס שמאמינים בי יודעים להסביר את החומר הנלמד"גם בשיחות ופגישות שלי עם המורים במתמטיקה בבית"ס שמעתי שהוא לא לומד מספיק ולא משקיע וגם לא כדאי לו לעלות רמה ל5 יחידות מתמטיקה כי צריך שתהיה לו חשיבה מתמטית אך אני ראיתי שעידן מודאג מהמצב וחשוב לו להצליח לעלות ל5 יחידות ,הוא האמין בעצמו שהוא מסוגל וזה העתיד שלו שהוא בחר.אני תמחתי בעידן והרגשתי שזה לא מספיק ומאצע הדרך פוגשים במלח הארץ אוריאל שקד מורה משכמו ומעלה שרואה בעבודתו שליחות חייו,גישה אישית ידע יכולת להרצאות ולהסביר התמדה ואימונה בתלמידים.מורה דרך ברמה פסיכולוגית ,אישית חברתית מנטלית רגשית עד לרמה של חלוקת לוז יומי ושבועי של התלמיד וליו דווקא לימודים אלה גם פנאי חברים ספורט כושר משפחה.זה גרם לעידן לרוץ לשולחן לימודים להשלים שיעורי בית, כי הוא הבין שזאת הדרך להצליח .אוריאל יוזם שיחות עם ההורים לא רק מתעניין אלה גם מכוון ומיישר קו עם ההורים על מנת לתמוך מהבית בתלמיד.חברים זה לא מובן מאליו על חשבון זמנו הפנוי ,מצאתי את עצמי משוחח עם אוריאל על עידן כמה תמיכה ודאגה כמה חשוב לו שהתלמידים שלו יצליחו .חשוב לציין שעידן עלה ל 5 יחידות לכן אינני יכול כי בנאדם להשאר אדיש.אני אומר לכם באמת מכל הלב אלוואי שבמערכת חינוך שלנו יהיהו אנשים חשובים כמו אוריאל שקד.חשוב לי לתמוך ולפרגן לאוריאל,עבודתו לא לשווא היא חשובה והוא איש חשוב לנו. !!!בהצלחה עלה להצליח אוריאל בברכה רמיז מרדכי!!!!!קראו עוד
נועה פרח
נועה פרח
2019-05-23T13:18:11+0000
ביתי בכיתה ט בשיעורים פרטיים שנה שנייה דרך מטיק מומלץ מאוד,המורים מעולים קשובים ואיכפתיים. יש גמישות מבחינת השעות. במידה ולא מסתדר הם מחזירים שיעורים .
אדוה יפהר
אדוה יפהר
2019-05-19T13:48:51+0000
מומלץ בחום. צוות מקצועי ואיכפתי. מנסיון מוצלח של כמעט 3 שנים.
Dafna Reuven
Dafna Reuven
2019-05-16T15:55:25+0000
הבן שלי לומד כבר שנה במטיק. השיפור עצום!!! הוא נתרם מאוד מהמקצועיות ההכלה וההבנה. אסף המורה הוא פשוט נפלא ומקצועי... מומלץ בחום👍🏻👍🏻
לימור בן חמו
לימור בן חמו
2019-01-06T10:23:04+0000
שנה שנייה של הצלחה, הבן שלי לומד אנגלית .מגיע בשמחה מקבל יחס אישי ומותאם לימודית לרמה שלו. מדריכים מקצוענים, מחיר ושירות הוגן. מרוצים וממליצים בחום .
סימנטוב אמריו
סימנטוב אמריו
2018-12-30T16:26:41+0000
2 הילדים שלי לומדים במטיק, מורים מצוינים יחס אישי ואכפתי , הציונים שלהם השתפרו מאוד. תודה רבה 👍
גדי עבאדי
גדי עבאדי
2018-12-26T11:52:52+0000
מורים מקצועיים עם יחס אישי,למרות שלומדים בקבוצה, משפרים לילדים את ביטחון ומקדמים אותם בלימודים! שלושת הילדים שלי נמצאים בשיעורי אנגלית עם גלעד, שלצערי הרב אנחנו נפרדים ממנו בקרוב, מורה מדהים עם יחס אישי . התרומה שלו לילדים שלי עצומה, התקדמות... בלימוד, שיפור בציונים והכי חשוב שיפור ענק בביטחון שלהם. הבת הגדולה שלי לומדת גם מתמטיקה עם אוריאל , וגם פה השינוי עצום. היחס למתמטיקה השתנה ....פתאום נראה שהיא אוהבת מתמטיקה חחח. הוא שיפר לה את הביטחון והיא התקדמה בצורה משמעותית...היא לפני בגרות והציונים שלה מדהימים. אחרי כל מה שכתבתי אפשר להבין למה אני ממליץ בחום על מטיק !קראו עוד
הביקורות הבאות

חלוקה להקבצות:

בכיתה ט' התלמידים ממשיכים ללמוד בהקבצות לאחר שחולקו להקבצות בתחילת כיתה ח'. בכל הקבצה לומדים ברמת לימוד אחרת ובקצב שונה ולכן מתחילים להווצר פערים בין התלמידים. כמו כן, כל הקבצה מייעדת את התלמידים למספר יחידות מסויים לבגרות, כך למשל תלמידי הקבצה א' מיועדים לרוב ל – 4 – 5 יח"ל.

ההקבצה אליה משובצים התלמידים בכיתה ט' והציונים שיקבלו בשנה זו ישפיעו על שיבוצם במספר היחידות אותם יעשו לבגרות באנגלית. כיתה ט' זו ההזדמנות האחרונה של התלמידים לעשות מבחן מעבר ולעלות הקבצה ביתר קלות יחסית, מכיוון שהחל מכיתה י' נוצר פער לימודי גדול יותר בין ההקבצות שהופך את התהליך למורכב וקשה יותר.

ידיעות חשובות

משרד החינוך הודיע כי החל משנת הלימודים תשפ"א מבחני "תמונת מצב בחינוך" יחליפו את מבחני המיצ"ב כדי לבדוק את הישגי התלמידים. המבחנים החדשים יכללו גם מבחנים פנימיים של בתי הספר וגם מבחנים חיצוניים של משרד החינוך.
מבחני הערכה פנימיים: בכל בית ספר ייבחנו התלמידים מכיתה א' ועד כיתה י' במקצועות הליבה – שפה, מתמטיקה, אנגלית ומדעים.
מבחני הערכה חיצוניים: המבחנים יערכו בתחילת השנה. תלמידי כיתות ד' ו-ח' ישתתפו בהערכה באוריינות שפה. בנוסף, כל בתי הספר ישתתפו אחת לשנה גם בהערכה משתנה – כיתות ה' ו-ו' ייבחנו במתמטיקה, בשפת אם או באנגלית, ותלמידי כיתות ח' ו-ט' ייבחנו במתמטיקה, בשפת אם, באנגלית או במדעים.
בשונה מהמיצ"ב בתי הספר ידעו את תאריך הבחינה, אך הם לא ידעו באיזו תחום התלמידים ייבחנו ואיזו שכבת גיל תבחן, זאת כדי למנוע הכנה מקדימה.

כיצד מרכזי הלמידה של מטיק יכולים לעזור לך

בניית תכנית לימודים אישית לכל תלמיד אשר מתאימה גם לתלמידים שרוצים לעלות הקבצה כדי להשתבץ במספר יחידות גבוהה יותר בבגרות בשנה הבאה. עבודה פרטנית עם כל תלמיד בקבוצות קטנות של 3 – 5 תלמידים עם מורה בעל ניסיון רב בהכנת תלמידים לקראת הבגרויות.

עלייה בציון של 30% בתוך שלושה חודשים. בתוך שנה הגעה לרמה שממצה את הפוטנציאל של התלמיד ויכולה לאפשר לתלמיד לעלות הקבצה.

קשר רציף עם ההורים ועם המורה לאנגלית של התלמיד. כך המורים של מטיק תמיד מעודכנים בחומר הלימודי בכל הקבצה ויכולים לעזור לתלמיד בצורה ממוקדת שתביא אותו לתוצאות הטובות ביותר.

התאמת ההסבר לתלמידים – כל תלמיד יכול ללמוד לפי שיטת הלימודים שהכי מתאימה לו וכך להצליח להבין את החומר בצורה מיטבית ולשפר רבות את ההצלחה שלו בלימודי האנגלית.

השקעה בפן האישי/רגשי של התלמיד – עם החלוקה להקבצות תלמידים רבים נכנסים ללחץ גדול מההשפעה של כך על שיבוצם למספר היחידות בתיכון. הצוות של מטיק מודע לכך ומסייע לתלמידים בהפחתת הלחץ ובבניית הביטחון שלהם לקראת הבגרויות בתיכון.