מצטרפים לקורסי הקיץ של מטיק ומתחילים את תשפ"ג ברגל ימין!

מטיק //מתמטיקה כיתה ז'  

מטיק מתמטיקה כיתה ז'

מתמטיקה כיתה ז'

מתמטיקה כיתה ז'

מה לומדים במתמטיקה לכיתה ז'?

לימודי המתמטיקה בכיתה ז' עוברים שינוי משמעותי הן מבחינת המורכבות ורמת הסיבוכיות של התרגילים והן מבחינת נושאים חדשים שילמדו התלמידים בכיתה ז'  וישמשו אותם עד לבגרות במתמטיקה בתיכון.

חומר הלימוד מחולק ל  3 תחומים : התחום מספרי , התחום האלגברי והתחום הגאומטרי.

בלימודי האלגברה מתחילים בהכרות עם המושג משתנה וביטוי אלגברי, וממשיכים עד לרמה של פתרון משוואה בנעלם אחד. לקראת סוף השנה נלמד המושג פונקציה.

בתחום המספרי, בתחילת השנה חוזרים על חוקי סדר פעולות חשבון שנלמדו בבית הספר היסודי אך בשונה מהיסודי נדרשת טכניקה ויכולת לפתור תרגילים ברמת מורכבות גדולה יותר כולל עבודה עם חזקות, שברים ומספר פעולות רב בכל תרגיל. לאחר מכן ילמדו התלמידים מספרים מכוונים ויכירו את  מספרים שליילים במתמטיקה.

בתחום הגיאומטרי, החומר מתבסס על הנלמד בבית הספר היסודי הכרות עם המצולעים ותכונותיהם של :  משולש, ריבוע, מלבן, טרפז, דלתון ועוד. ביצוע תרגילי חישוב שטחים והיקפים המשתלבים בבעיות מילוליות, הכרות עם סוגי זוויות ותכונותיהן ובכל זה במטרה לחזק את הבסיס של התלמידים בתחום הגיאומטרי כדי להכין אותם לכיתות ח' ו ט' בהן הגיאומטריה הופכת למורכבת הרבה יותר.

דוגמאות לשאלות מאתר משרד החינוך:

אילו אתגרים עומדים בפני התלמידים?

היקף החומר ורמת הלימוד– התלמידים והתלמידות צריכים ללמוד חומר רב ובדרגת קושי גבוהה יותר ממה שהיו מורגלים בבית הספר היסודי. נדגיש שרוב חומר הלימוד בבית הספר היסודי היה מבוסס על חישובים בעוד שבחטיבת הביניים נוסף ממד של חשיבה מופשטת.

מורים חדשים – התלמידים צריכים להתרגל למורה חדש. לעיתים המורים בבית הספר היסודי הכירו כל ילד ברמה האישית וידעו איך להעביר לילדים את החומר בצורה המיטבית, או לתת שעות תגבור לילדים שהזדקקו לעזרה. למורים בחטיבת הביניים אין היכרות מוקדמת עם התלמידים ולעיתים הילדים מרגישים שהמורה החדש לא נותן להם את היחס שקיבלו ממוריהם ומורותיהם בבית הספר היסודי.

לחץ להצליח בלימודים – לעיתים קרובות התלמידים תופסים קשיים לימודיים בחטיבת הביניים כסמן להצלחה בבחינות הבגרות. תלמיד עלול לחשוב שאם הוא בהקבצה ב' במתמטיקה בחטיבת הביניים הוא לעולם לא יצליח להצטיין בבגרות. זו מחשבה נפוצה אך מוטעית, תלמידים בינוניים או חלשים יוכלו להשתפר באופן משמעותי. יש להם מספר שנים לעשות זאת!

המעבר לחטיבת הביניים – התלמידים והתלמידות חווים תקופת הסתגלות למסגרת חדשה, הם צריכים להתאים את עצמם למסגרת חברתית ולימודית חדשה. לחלק המעבר יעבור בצורה חלקה בעוד שלאחרים ייקח זמן רב יותר להסתגל. לעיתים לקשיי הסתגלות ולבעיות חברתיות תהיה השפעה על הישגים לימודיים.

עדכון חשוב לגבי ההקבצות במתמטיקה

בחודש מרץ 2019 משרד החינוך החליט לאסור את פתיחת ההקבצות במתמטיקה עד כיתה ז' במטרה להבטיח את מקומם של יותר תלמידים בהקבצה א' ולהגדיל את אחוז התלמידים הניגשים לבגרויות 4 ו-5 יחידות במתמטיקה. עד כה, בבתי ספר רבים החלוקה להקבצות במתמטיקה התבצעה בתחילת כיתה ז' לאחר מבחני מיון. לפי משרד החינוך, ההחלטה התקבלה כדי לאפשר תנאי פתיחה שווים לכל התלמידים, אשר יתכן כי נוצרו ביניהם פערים מכיוון שהם מגיעים מבתי ספר יסודיים שונים ומרקע שונה.

כיצד מרכזי הלמידה של מטיק יכולים לעזור לך?

תכנית אישית לכל תלמיד ותלמידה, לאחר אבחון רמת הידע שלהם. בלימודי המתמטיקה בכיתה ז' הרמה הנדרשת מהתלמידים גבוהה יותר מהיסודי ותכנית לימודים המותאמת לתלמיד תעזור לו לשמור על הרמה ולא לצבור פערים. קבוצות קטנות של 3 – 5 תלמידים ותלמידות הכוללת מורה מצויין למתמטיקה. הצוות שלנו נבחר בקפידה וכולל אך ורק מורים בעלי ניסיון!

עלייה של 30% בציון בתוך שלושה חודשים. הגעה לרמה שממצה את הפוטנציאל של התלמיד בתוך שנה.

קשר רציף עם ההורים ועם המורה למתמטיקה של התלמידים, כך המורה של מטיק מעודכן תמיד במצבו של התלמיד ובחומר הנלמד בכיתה.

התאמת ההסבר לתלמידים – לכל תלמיד צורת חשיבה שונה במתמטיקה ולכן חשוב להתאים את אופן הלמידה אליו, כך התלמיד יוכל לצלוח את המעבר לחטיבת הביניים.

השקעה בפן האישי/רגשי – המעבר לחטיבת הביניים והדרישות הגבוהות הנדרשות מהתלמידים יכולים לגרום לחץ לתלמידים רבים. הצוות המקצועי של מטיק מודע לכך יודע כיצד לעזור לתלמיד להתמודד עם השינויים הרבים.

לקריאה נוספת

צריכים עזרה במתמטיקה? דברו איתנו

לקוחות מספרים:

5.0
מבוסס על 13 ביקורות
מופעל באמצעות Facebook
Mali Reuven Shmuel
Mali Reuven Shmuel
2021-08-16T09:01:29+0000
רשמתי את הילדה לקורסי הקיץ במתמטיקה ואנגלית בגדרה. ברצוני לשבח את צוות המורים האיכותי והנדיר במטיק , הילדה לא רק שהספיקה להשלים פערים היא גם התקדמה בחומר בעזרת הצוות הנפלא . כמובן שרשמנו אותה להמשך לימודים גם בשנה הקרובה , ממליצה לכל מי שמחפש פתרון... לשנה הקרובה להירשם רק במטיק .. כאן באמת מלווים את הילדים עד ההגעה ליעד ..קראו עוד
Smadar Gavish
Smadar Gavish
2021-07-11T13:26:00+0000
ממליצה מאוד על מטיק וספציפית על אוריאל, הבת שלי השלימה פער של יותר מחצי שנה במתמטיקה בגלל קורונה בתוך מספר שבועות בלבד. יש תוצאות ! רציניים מקצועיים ואכפתים. ממליצה בחום
שרית רפפורט
שרית רפפורט
2021-07-10T12:00:18+0000
השיעורים התקיימו עם מורים רציניים ומאד נעימים. הבת שלי השיגה ציוניים גבוהים מהיום שהצטרפה לשיעורים במטיק.
רחלי דוד חולי
רחלי דוד חולי
2020-04-26T11:24:48+0000
צוות מדהים . מורים קשובים ואיכפתיים. מכירה אותם כבר הרבה שנים ילד אחד סיים דרכם בהצלחה רבה. והילד השני עכשיו לומד ממש מרוצה וממליצה אין עליכם⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩💯💯💯💯💯💯
Liat Steinmetz Mordowich
Liat Steinmetz Mordowich
2020-04-20T11:47:27+0000
צוות נהדר מעביר את השיעורים בצורה נעימה וברורה, קשר מעולה עם הילדים ומאוד מסודרים ואחראיים בהתנהלות מול ההורים
רמיז מרדכי
רמיז מרדכי
2019-09-19T10:12:04+0000
שלום רב,אני רמיז מרדכי.אני ואישתי משקיעים המון בחינוך ילדינו ,בתגבורים של שיעורים פרטיים ובספורט. בני עידן מרדכי לומד בבית"ס בגין גדרה ,השנה עלה לכיתה יא .בדיעבד הוא התקשה במתמטיקה ,מורים במתמטיקה בבי"ס טענו שעידן לא משקיע לא לומד מספיק לא האמינו... בו ולא יזמו גישה אישית בשיחות מוטיבציה עם עידן הבנתי שיש לו מוטיבציה ורצון ללמוד אך לא הצליח להבין את החומר הנלמד ,כאשר לא מבינים משהו מייד יש ירידה המוטיבציה הרגשת נחיתות ואי הצלחה וסלידה כלפי לימודים. מזה שנתיים עידן לומד אצל אוריאל שקד במטיק.תבינו הגענו למטיק מטעמי חיסכון כי השקענו המון כסף בשיעורים פרטיים שלא הניבו פרי. לכן אני חוזר שוב לאוריאל שקד ורוצה לפרגן ולשבח אותו,מורה שמוביל את התלמידיו מאמין בהם רואה בעבודתו שליחות גדולה!!!אלה לא סתם מילים ושבחים יש מאחוריהם שעות רבות של עבודה קשה גם על חשבון זמן הפרטי שלו בוואטסאפים הודעות סמס של עזרה בלימודים. כנ"ל עידן מאוד רצה ללמוד אך כמעט הדרדר ופיתח סלידה ללימודים,אך למזלנו התחיל ללמוד אצל אוריאל שקד.הדברים התחילו להשתנות עידן חזר משיעורים עם מוטיבציה עם הבנה של החומר הנלמד עם רצון להשלים שיעורי בית ולהצליח, התחיל לגלות עניין המתמטיקה התעקש לעלות רמה .בשיחות עם עידן הבנתי שיש כאן מורה אמיתי,שמעתי מעידן כל פעם "אלוואי והיו לי מורים כאלה בבית"ס שמאמינים בי יודעים להסביר את החומר הנלמד"גם בשיחות ופגישות שלי עם המורים במתמטיקה בבית"ס שמעתי שהוא לא לומד מספיק ולא משקיע וגם לא כדאי לו לעלות רמה ל5 יחידות מתמטיקה כי צריך שתהיה לו חשיבה מתמטית אך אני ראיתי שעידן מודאג מהמצב וחשוב לו להצליח לעלות ל5 יחידות ,הוא האמין בעצמו שהוא מסוגל וזה העתיד שלו שהוא בחר.אני תמחתי בעידן והרגשתי שזה לא מספיק ומאצע הדרך פוגשים במלח הארץ אוריאל שקד מורה משכמו ומעלה שרואה בעבודתו שליחות חייו,גישה אישית ידע יכולת להרצאות ולהסביר התמדה ואימונה בתלמידים.מורה דרך ברמה פסיכולוגית ,אישית חברתית מנטלית רגשית עד לרמה של חלוקת לוז יומי ושבועי של התלמיד וליו דווקא לימודים אלה גם פנאי חברים ספורט כושר משפחה.זה גרם לעידן לרוץ לשולחן לימודים להשלים שיעורי בית, כי הוא הבין שזאת הדרך להצליח .אוריאל יוזם שיחות עם ההורים לא רק מתעניין אלה גם מכוון ומיישר קו עם ההורים על מנת לתמוך מהבית בתלמיד.חברים זה לא מובן מאליו על חשבון זמנו הפנוי ,מצאתי את עצמי משוחח עם אוריאל על עידן כמה תמיכה ודאגה כמה חשוב לו שהתלמידים שלו יצליחו .חשוב לציין שעידן עלה ל 5 יחידות לכן אינני יכול כי בנאדם להשאר אדיש.אני אומר לכם באמת מכל הלב אלוואי שבמערכת חינוך שלנו יהיהו אנשים חשובים כמו אוריאל שקד.חשוב לי לתמוך ולפרגן לאוריאל,עבודתו לא לשווא היא חשובה והוא איש חשוב לנו. !!!בהצלחה עלה להצליח אוריאל בברכה רמיז מרדכי!!!!!קראו עוד
נועה פרח
נועה פרח
2019-05-23T13:18:11+0000
ביתי בכיתה ט בשיעורים פרטיים שנה שנייה דרך מטיק מומלץ מאוד,המורים מעולים קשובים ואיכפתיים. יש גמישות מבחינת השעות. במידה ולא מסתדר הם מחזירים שיעורים .
Muri Krako
Muri Krako
2019-05-20T14:57:37+0000
בני בכיתה י׳ ולומד כבר כשנה מתמטיקה ב״מטיק״. יש לי רק מילים טובות על צוות המורים- איכפתיים, מעורבים וכמובן- רציניים. אני ממליצה על מורי מטיק במתמטיקה, ומניחה שגם במקצועות אחרים המורים הם מקצועיים וערכיים.
אדוה יפהר
אדוה יפהר
2019-05-19T13:48:51+0000
מומלץ בחום. צוות מקצועי ואיכפתי. מנסיון מוצלח של כמעט 3 שנים.
Dafna Reuven
Dafna Reuven
2019-05-16T15:55:25+0000
הבן שלי לומד כבר שנה במטיק. השיפור עצום!!! הוא נתרם מאוד מהמקצועיות ההכלה וההבנה. אסף המורה הוא פשוט נפלא ומקצועי... מומלץ בחום👍🏻👍🏻
לימור בן חמו
לימור בן חמו
2019-01-06T10:23:04+0000
שנה שנייה של הצלחה, הבן שלי לומד אנגלית .מגיע בשמחה מקבל יחס אישי ומותאם לימודית לרמה שלו. מדריכים מקצוענים, מחיר ושירות הוגן. מרוצים וממליצים בחום .
סימנטוב אמריו
סימנטוב אמריו
2018-12-30T16:26:41+0000
2 הילדים שלי לומדים במטיק, מורים מצוינים יחס אישי ואכפתי , הציונים שלהם השתפרו מאוד. תודה רבה 👍
גדי עבאדי
גדי עבאדי
2018-12-26T11:52:52+0000
מורים מקצועיים עם יחס אישי,למרות שלומדים בקבוצה, משפרים לילדים את ביטחון ומקדמים אותם בלימודים! שלושת הילדים שלי נמצאים בשיעורי אנגלית עם גלעד, שלצערי הרב אנחנו נפרדים ממנו בקרוב, מורה מדהים עם יחס אישי . התרומה שלו לילדים שלי עצומה, התקדמות... בלימוד, שיפור בציונים והכי חשוב שיפור ענק בביטחון שלהם. הבת הגדולה שלי לומדת גם מתמטיקה עם אוריאל , וגם פה השינוי עצום. היחס למתמטיקה השתנה ....פתאום נראה שהיא אוהבת מתמטיקה חחח. הוא שיפר לה את הביטחון והיא התקדמה בצורה משמעותית...היא לפני בגרות והציונים שלה מדהימים. אחרי כל מה שכתבתי אפשר להבין למה אני ממליץ בחום על מטיק !קראו עוד
הביקורות הבאות