מתמטיקה לכיתה ח

בכיתה ח' רמת הקושי בלימודים עולה. התרגילים במתמטיקה משלבים כמה נושאי לימוד, ומצריכים מהתלמידים חשיבה אינטגרטיבית. בנוסף, בכיתה ח' בדרך כלל מחלקים את התלמידים להקבצות במתמטיקה לפי הרמה שלהם בשנה הקודמת ובתחילת כיתה ח', דבר אשר משפיע על המסלול אליו ישובצו בבגרות.

כדי להצליח במתמטיקה בכיתה ח' חשוב מאוד שבסיס הידע יהיה חזק מאוד. כדאי לתרגל כל נושא בנפרד, ולאחר הבנה מוחלטת של הנושא, לעבור לתרגול משולב בנושאים אחרים. 

כדי לעזור לכם להצליח במתמטיקה בכיתה ז' ריכזנו כאן את כל מה שאתם צריכים כדי לתרגל – דפי עבודה ומבחנים שכתבו צוות המורים המקצועיים שלנו ומאגר מבחני מיצ"ב.

מה תמצאו בעמוד?

מתכוננים למבחן סוף שנה במתמטיקה בכיתה ח'?

רכשו את חבילת המבחנים למתמטיקה בכיתה ח' שכתבו צוות המורים המקצועיים של מטיק כדי לסיים את השנה בהצלחה!

החבילה כוללת 6 מבחנים עם תשובות על כל החומר של כיתה ח': 2 מבחנים על החומר של המחצית הראשונה, 2 מבחנים על החומר של המחצית השנייה, ו-2 מבחנים מסכמים מקיפים.

מבחנים במתמטיקה לכיתה ח'

תלמידים יקרים, ריכזנו עבורכם מבחנים מחולקים על פי נושאים, הכוללים את כל חומר הלימוד הנלמד במתמטיקה בכיתה ח'. כל קובץ כולל מספר מבחנים להורדה בתשלום שכתבו צוות המומחים של מטיק.

יש תרגיל שלא הצלחתם לפתור? מוזמנים להשאיר לנו תגובה בחלק התחתון של העמוד ונחזור אליכם עם הפתרון.

מעוניינים לקבל עזרה ממורה פרטי? מזמינים אתכם לקרוא עוד על המורים הפרטיים למתמטיקה של מטיק ולתאם איתם שיעורים.

מבחנים מסכמים במתמטיקה לכיתה ח'

דפי עבודה במתמטיקה לכיתה ח' עם פתרונות מלאים

לפניכם מאגר דפי עבודה במתמטיקה לכיתה ח' ממשרד החינוך. כל דף עבודה מכיל בין 11-20 שאלות בנושאי הלימוד במתמטיקה לכיתה ח' – יחס, פרופורציה וקנה מידה, חפיפת משולשים, זווית חיצונית למשולש, תיכון במשולש, משולש שווה שוקיים, דמיון משולשים ומצולעים, משפט פיתגורס, הפונקציה הקווית, משוואות, אי שוויונות ושאלות מילוליות, סטטיסטיקה. 
צירפנו גם את הפתרונות המלאים לכל דפי העבודה.

דפי עבודה נוספים

כל דף עבודה מכיל 6-12 שאלות בנושאי הלימוד במתמטיקה לכיתה ח'.

שאלות ממיצ"בים במתמטיקה לכיתה ח'

מורה פרטי למתמטיקה כיתה ח'

צריכים עזרה במתמטיקה לכיתה ח'? מתכוננים למבחן מעבר הקבצה?
הרשמו ל-3 שיעורי ניסיון אונליין עם מורה פרטי למתמטיקה שיאבחן את הרמה והידע שלכם בחומר הלימוד, יתחיל ללמד אתכם את החומר בצורה ממוקדת ויבנה לכם תכנית לימודים אישית.
החבילה כוללת שיעור פרטי + 2 שיעורי תרגול בקבוצה קטנה, בה המורה עובד עם כל תלמיד באופן אישי לפי תכנית הלימוד שלו.

שאלות ותשובות

לימודי המתמטיקה בכיתה ח' מושתתים על הידע הנצבר בשנים הקודמות ומצריכים מהתלמידים בסיס ידע חזק ויכולות אינטגרטיביות כדי לפתור תרגילים המשלבים בתוכם כמה תחומי לימוד. הנושאים אשר ילמדו בשנה זו יהוו בסיס חשוב להמשך הלימודים בכיתות הבאות.

חומר הלימוד במתמטיקה לכיתה ח' מחולק לשלושה תחומים אותם למדו התלמידים גם בכיתה ז': התחום המספרי, התחום האלגברי והתחום הגיאומטרי.

בתחום המספרי ילמדו התלמידים בתחילת השנה את מושג היחס אשר יהווה בסיס למגוון נושאים שילמדו במהלך השנה כמו דמיון משולשים, שיפוע של קו ישר, אחוזים, הסתברות ועוד.

לימוד התחום האלגברי במתמטיקה לכיתה ח' מבוסס על נושאים הנלמדו בכיתה ז' כמו פתרון משוואה ומושג הפונקציה. במהלך השנה התלמידים יעמיקו בנושאים אלו וילמדו פעולות אלגבריות חדשות כמו פתרון מערכות משוואות קווית בשני נעלמים ומשוואת עם ערך מוחלט.

בתחום הגאומטרי, התלמידים עסקו עד כה בעיקר בחישובים גאומטריים, בשיעורי המתמטיקה לכיתה ח' התלמידים יעסקו בחשיבה היסקית וילמדו משפטי חפיפה ודמיון וכיצד להוכיח תכונות גאומטריות.

יש תרגיל שלא הצלחתם לפתור? יש לכם שאלה בנושאי הלימוד במתמטיקה לכיתה ח'?

השאירו תגובה ונשמח לעזור לכם 🙂

כתיבת תגובה

דרגו

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לשמוע על המורים הפרטיים שלנו?

השאירו פרטים ונתקשר בהקדם